Neesi lietotājs??
Reģistrējies

Articles

Raksti
»
Romantiskas attiecības darba vietā, ko būtu būt...
Other user articles

Romantiskas attiecības darba vietā, ko būtu būtiski zināt

15/02/2023 09:15
ievietoja
[b]Mūsdienu digitālajā pasaulē, iepazīt jaunus cilvēkus caur iepazīšanās aplikācijām, nav nekas neparasts. Retais tiekas klubos vai bāros. Bet kā ir ar nejaušām tikšanās reizēm virtuvītē, ofisā? Jau sen, tikšanās ar darba kolēģiem tiek uzskatīts par tabū.[/b]

Ir daudzi iemesli, kāpēc kāds uzsāk attiecības darba vidē. Pētījumi liecina, ka cilvēki tiecas pēc līdzīgi domājošiem cilvēkiem ar kopīgām personības iezīmēm, izcelsmi, uzskatu sistēmām un idejām.
Labi vai slikti, bet birojs ir vieta, kur līdzīgi domājoši cilvēki daudzas stundas atrodas tuvu viens otram, tāpēc nav pārsteigums, ka daudzi ir atvērti mīlestībai darbā.

Ja apsver iespēju uzsākt romantiskas attiecības ar kolēģi vai priekšnieku, izvērtē zemāk uzskaitīto.
[b]
1. Vai tās ir hierarhiskas attiecības?[/b]

Neskatoties uz to popularitāti, biroja romāni joprojām ir nevēlami. Lēmumu uzsākt hierarhiskas darbavietas attiecības (kad viens partneris darbā ieņem augstāku amatu nekā otrs) nav viegli.
Zemāka statusa darbinieki, kuri ir sadarbojušies ar savu priekšnieku vai vecāko darbinieku, dažkārt saskaras ar tenkām un karjeras šķēršļiem savu attiecību dēļ. Lai gan daži var domāt, ka iesaistīšanās šādās attiecībās varētu palīdzēt viņiem virzīties uz priekšu karjerā, patiesībā viņu attiecību statuss varētu kavēt viņu progresu. Pētījumi atklājuši, ka zemāka statusa personai hierarhiskās darbavietas attiecībās ir mazāka iespēja tikt paaugstināta amatā, nekā viņu kolēģiem, kuriem šādas attiecības nav.

[b]2. Kā tas ietekmēs tavu darba kvalitāti?[/b]

Kāds kam domas pārņemtas ar mīlestību un seksu, var paveikt kādu darbu? Vispārējā nostāja ir tāda, ka mīlināšanās ir kaitīga uzņēmējdarbībai un ietekmē produktivitāti. Pētījumi ir atklājuši, ka aizraušanās un mīlestības jūtas, īpaši attiecību sākumposmā, var negatīvi ietekmēt produktivitāti, jo mūsu domas ir citur nevis darbā.

Darbs kļūst diezgan izaicinošs profesionālā vidē, kad blakus atrodas tavs/a mīļotais/ā. Bet šo izaicinājumu var mazināt, samazinot komunikāciju, kas nav ar darbu saistīta, izvairīties no fiziska kontakta, kā skūpstīšanās, roku turēšana.

[b]3. Vai uzņēmums to atļauj?[/b]

Iepazīšanās ir dabiska parādība neatkarīgi no tā, vai tas uzņēmumam patīk vai nē. Attiecību aizliegšana nav risinājums, tas tikai novedīs pie tā, ka cilvēki sāks slapstīties.

Neskatoties uz to, daudzi darba devēji (galvenokārt ASV) pārvalda attiecības, izmantojot “mīlas līgumus” – rakstiskus noteikumus un politiku, kurām pāris piekrīt, apstiprinot, ka attiecības ir vienprātīgas un brīvprātīgas. Tas ir paredzēts ne tikai, lai aizsargātu pāri, bet arī aizsargātu darba devēju no iesūdzēšanas tiesā par uzmākšanos, ja attiecības izjūk.

Darbinieki, visticamāk, nevēlēsies atklāt ar ko viņiem ir seksuālas attiecības darba vietā. Ir cilvēktiesību likums, kas paredz, ka cilvēkam ir tiesības uz privāto un ģimenes dzīvi. Un tāpēc, citur nav šādi “mīlas līgumi”.

Darba devējiem ir jāsabalansē savas biznesa intereses ar darbinieku privātuma tiesībām. Tomēr, tāpat kā pastāv politika un apmācība seksuālas uzmākšanās, diskriminācijas un garīgās veselības apkarošanai, ir jārisina arī situācija ar romānu darba vietā. Jūsu darba devējam jābūt pieejamām (un saprātīgām) politikām un vadlīnijām par attiecību atklāšanu, jo īpaši, ja tās ir hierarhiskas.
[b]
4. Kas notiks, ja jūs izšķirsieties?[/b]

Lai gan neviens neplāno, attiecību beigas, tas notiek, un ir svarīgi tam sagatavoties. Šķiršanās var nozīmēt jūsu produktivitātes samazināšanos, kā arī emocionālās pašsajūtas disbalansu. Tāpat, ir jāņem vērā, pārtraucot romantiskas attiecības ar darba kolēģi, vai vadību, jūsu darbs ar viņu nebeigsies.

Vajadzības gadījumā var pieprasīt pārcelšanu uz citu komandu vai strādāt attālināti, līdz putekļi nosēžas. Jūsu uzņēmums var arī piedāvāt konsultācijas darba vietā vai programmas, kas paredzētas, lai atbalstītu darbiniekus, kuri pārdzīvo grūtus laikus, tostarp depresiju, skumjas vai attiecību sekas.

Galu galā tas, kā uzņēmums izvēlas vadīt romantiku darbā, ir atkarīgs no atzīšanas, ka darba vietā pastāv attiecības, un no izpratnes, ka laimīgāki un apmierinātāki darbinieki mēdz būt produktīvāki un labāk sadarbojas komandās. Darba devēju interesēs ir atbalstīt savu darbinieku labklājību pat (un jo īpaši) tad, kad šie darbinieki iemīlas.

[apic=8e49072ad4f15.jpg][/apic]

[b]Sekojiet mums FB lapā [/b]Officiālais ClubX.lv blogs

[b]Populārākie iepazīšanās portāli internetā [/b]Mergina
...