НЕ ПОЛЬЗОВАТЕЛЬ?
РЕГИСТРИРУЙСЯ

Обсуждения

Другие обсуждения пользователей

Kāda ir visefektīvākā kontracepcijas metode?

25/03/2024 13:47
с помощью
[b]Lielākajai daļai cilvēku sekundārā seksuālā ietekme ir neplānota grūtniecība, kuras novēršana ir pastāvīgs galvassāpes avots. Šobrīd zināmie aizsardzības veidi ir izvietoti pēc uzticamības.[/b]

[b]Ļoti uzticams veids: iekšējie kontracepcijas līdzekļi[/b]

Iekšējais kontrcepcijas līdzeklis (saukta ari par spirāli) ir īpaša ierīce, kas tiek ievietotas tieši dzemdē.
Hormonu saturošie iekšējie kontracepcijas līdzekļi darbojas tāpat kā citi hormonālie līdzekļi. Taču varu saturošās spirāles, kas nesatur hormonus, izraisa aseptisku iekaisumu, kas neļauj iestāties grūtniecībai.

Kā šī metode darbojas: gan hormoni, gan varu saturošās spirāles ir efektīvas vairāk nekā 99 % gadījumu.
Kāpēc tas var nedarboties: iekšējie kontracepcijas līdzekļi sāk darboties tikai pēc kāda laika pēc uzstādīšanas, tāpēc lielākā daļa grūtniecības gadījumu notiek pirmajā lietošanas nedēļā. Turklāt gan hormonālie, gan vara saturošie iekšējie kontracepcijas līdzekļi var izplesties un pat izkrist no dzemdes, taču tas notiek ļoti reti.

[b]Uzticams veids: hormonālā kontracepcija[/b]

Hormonālā kontracepcija balstās uz sintētisko analogu estrogēna un progesterona - hormoniem, kas atbild par menstruāciju ciklu - lietošanu. Patiesībā tie veido mākslīgu ciklu, kurā nav grūtniecības.
Sakarā ar šo hormonu maiņu: Sieviete zaudē ovulāciju, tas ir, olšūna nepieaug;
dzemdē neveidojas epitēlija slānis, tāpēc apaugļotā olšūna (ja tā parādās) nevar piestiprināties un attīstīties;
Dzemdes kakla gļotas kļūst biezas, tāpēc spermatozoīdi nevar iekļūt dzemdē.

Kā šis veids darbojas: visu hormonālo līdzekļu uzticamākie ir implanti, kas efektīvi vairāk nekā 99 % gadījumu. Otrajā vietā ir injekcijas, kuru efektivitāte sasniedz 94 %. Tabletes, plāksteri un gredzeni arī labi darbojas: regulāri izmantojot, tie ir efektīvi 91 %.
Kāpēc šis veids var nedarboties: hormonu darbības traucējumus var izraisīt vairāki iemesli.
Regulāri neiedzertas tabletes, salaicīgi neveiktas injekcijas vai piemirsta gredzena maiņa. Lai hormoni darbotos, ir nepieciešams ievērot grafiku, kurā tie nonāk sievietes organismā. Tāpēc sievietēm, kurām nepatīk disciplīna, labāk izvēlēties ne tabletes, bet gan gredzenus vai injekcijas - šo līdzekļu izmantošanai nav nepieciešams uzmanīgi novērot katru dienu.
Dažas antibiotikas var samazināt hormonu efektivitāti.
Tabletes nestrādā, piemēram, ja sieviete tās izdzer un pēc tam izvemj.

[b]Uzticams veids: barjeru kontracepcija[/b]

Barjeru metodes novērš olšūnas un spermatozoīdu tikšanos, tāpēc spermatozoīdi nevar nokļūt dzemdē.

Barjeru metodes ir šādas:

vīriešu prezervatīvi;
sieviešu prezervatīvi;
diafragmas;
spermicīdi;
kapeši.

Kā šis veids darbojas: visas barjeru kontracepcijas metodes darbojas atšķirīgi veiksmīgi. Vīriešu prezervatīvi ir efektīvi 82 %, diafragmas - 88 %, bet spermicīdi tikai 72 %.
Kāpēc metodes var nedarboties: visbiežāk barjeru kontracepcija neizdodas sakarā ar sākotnēji neredzamiem lietošanas pārkāpumiem. Vēl ne visi zina, kā un kad uzlikt prezervatīvu, lai gan tas ir visizplatītākais un pieejamākais veids. Turklāt prezervatīvi plīst, bet diafragmas un kapeši var paslīdēt tieši nepiemērotākā laikā.

[b]Nesekmīgs veids: dabiskā kontracepcija[/b]

Pastāv dabiskas kontracepcijas metodes, kurām nav nepieciešamas tabletes, prezervatīvi vai spirāles. Piemēram pārtrauktais dzimumakts.
Смотреть
...